Kada geriausia yra kastruoti arba sterilizuoti katinus/kates?
Katės yra nuostabus gyvūnas, kurios daugelio mūsų namuose įkvepia gyvybės, žaismingumo ir magijos. Ne veltui yra sakoma, kad kates renkasi tie žmonės, kurie mėgsta mistiką ir nepaaiškinamus dalykus.
Daugeliui žmonių iki šiol kyla klausimas, ar katės sterilizacija yra būtina? Juk galima gyventi ramiai laikant gyvūną namuose ir taip padėti jam išvengti nenorimo nėštumo. Visgi, sterilizacija, kaip ir kastracija, yra siūloma ne tik dėl perteklinio dauginimosi, tačiau ir dėl gyvūno patiriamo diskomforto, kuris yra jaučiamas rujos metu.
Svarbu yra rasti gerą kliniką, kur ne tik bus atlikta operacija, tačiau taip pat ir kur bus suteikta visa svarbiausia informaciją apie procedūrą. Išsamias konsultacijas teikia Kaune dirbantys Siaurio Šnauceris specialistai, kurie atsako į klientams rūpimus klausimus ir nuramina dėl visko.
Pirmiausia reikia suprasti, kad tiek kastracija, tiek sterilizacija šiais laikais katėms ir katinams yra daroma labai dažnai. Daugelis klinikų kasdien operuoja gyvūnų lytinius organus. Dėl to gaunama daug patirties, kuri vėliau gali būti panaudojama esant kokiam nors neplanuotam atsitikimui operacijos metu. Dėlto svarbu yra rinktis gerą kliniką, kurioje gausite profesionalais paslaugas.
Minimi sterilizacijos privalumai katėms yra šie:
- Svarbiausia, kad tai yra galimybė Jūsų katei išvengti neplanuotos vados.
- Taip pat Jūsų katė taps kur kas ramesnė. Tai dažnai patinka ne tik žmonėms, tačiau ir pačiai katei. Juk ruja, kurios metu aktyviai veikia lytiniai hormonai, labai sunkina kasdienybę, kadangi skatina aktyviai ieškoti partnerio.
- Taip pat tyrimai rodo, kad sterilizacija gali sumažinti onkologinių ligų tikimybė.
- Taip pat statistika rodo, kad stilizuoti gyvūnai gyvena ilgiau.
Dažnai yra girdima, kad po kastracijos arba sterilizacijos gyvūnas tampa tingesnis ir dėl to dažniausiai tunka. Dalinai yra tiesos tame, kad lytinio partnerio paieškos reikalauja jėgų, tad gyvūnas yra aktyvesnis, daugiau juda. Tačiau tikrai galima išvengti didesnio svorio. Svarbiausia yra normuoti maistą. Ne veltui daugelis šeimininkų po sterilizacijos taip pat iškart tariasi su medikais – kuo šerti gyvūnus ir kaip tinkamai suplanuoti norma, kad gyvūnas turėtų daug jėgų, jaustųsi gerai, tačiau netuktų. Apie tai pasitarti su veterinaru yra būtina. Lygiai taip pat kaip ir dėl katės priežiūros po operacijos.
Įsigijus katę dažniausiai kyla klausimas – kada geriausia ją sterilizuoti. Visi veterinarai atsako vieningai – tuomet, kai ji jau yra lytiškai subrendusi. Geriausia, kai amžius siekia 5-6 mėnesius. Kai kurie veterinarai sako nieko nelaukti ir sterilizuoti dar labai mažus, vos 3 mėnesių kačiukus. Taip nedarykite. Jie dar yra maži, hormonai jų neveikia. Galiausiai, kai gyvūnas jau yra paaugęs – dažniausiai sterilizacija kur kas sėkmingesnė ir greitesnė. Tarkitės su tais specialistai, kurie suteikia ne pelno, tačiau sveikatos jūsų gyvūnui.
Po operacijos dažniausiai gyvūnui reikia šiek tiek daugiau priežiūros. Žiūrėkite, kad jis kuo mažiau judėtų, taip pat normuokite maistą kelias dienas, kad virškinimo sistema nebūtų per daug apkrauta. Galiausiai reikia skirti kuo daugiau meilės bei rūpesčio, kadangi katė tai tikrai jaučia.
Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”
Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.