Kad vizitas pas ginekologę būtų malonus
Svarbu – kompetencija ir malonus bendravimas
Ginekologės Kaune ar kitame mieste ieškančiai moteriai svarbūs keli pagrindiniai dalykai. Pirma, ginekologė turi būti patyrusi, kompetentinga. Ji turėtų nuolat domėtis ginekologijos naujovėmis, gilinti savo žinias specialiai tam skirtose ginekologų suvažiavimuose. Antra, ji turi būti maloni. Ginekologė, nepriklausomai nuo to, ar ji dirba Kaune, ar kitur, turi gebėti išklausyti, įsijausti į pacientės situaciją ir pasistengti, kad jos apžiūra būtų kuo malonesnė.
Ne viskas vien ginekologės rankose
Vizito pas ginekologę sėkmė priklauso ir nuo pacientės. Ji turi atitinkamai pasiruošti konsultacijai: atvykti apsipraususi, ne mėnesinių metu, žinoti savo ciklo trukmę, paskutinių mėnesinių datą. Ginekologei reikia sakyti tiesą – nemeluoti nei apie žalingus įpročius, nei apie turėtą lytinių partnerių skaičių. Tai reikalinga tikslesnei diagnozei nustatyti bei skiriant kontraceptinius vaistus ar svarstant dirbtinio apvaisinimo galimybes.
Atsiliepimai apie gydytoją – taip pat labai svarbu
Jei pirmą kartą lankotės sveikatos įstaigoje arba keičiate ginekologę, svarbu pasidomėti atsiliepimais apie jos darbą. Internete yra sukurta bent keletas puslapių, kuriuose pacientai vertina savo gydytojus. Jeigu apie gydytoją nerandate jokios informacijos, tai gali reikšti, kad ji dar neturi daug praktinės patirties arba… niekas ja nesiskundžia. Pacientai dažniau linkę palikti neigiamus atsiliepimus apie gydytojus, tačiau jei pavyko rasti teigiamų komentarų apie savo gydytoją, į vizitą keliausite drąsiau.
Nebijokite klausti
Tai, ką ginekologė sužinos konsultacijos metu, liks jūsų medicininėje knygelėje, bet tik tuo atveju, jei informacija, kurią jai suteiksite, pasirodys svarbi skiriant gydymą. Kartais pacientes ilgai kankina su jų intymiomis vietomis susiję klausimai, kurie patyrusiai ginekologei atrodo visiškai paprastai paaiškinami. Šios gydytojos nereikia bijoti. Einant į ginekologės kabinetą, pasiruoškite visus jums rūpimus klausimus, ir į juos bus atsakyta.
Ginekologė konsultuoja nėštumo planavimo, jo eigos, nėštumo nutraukimo klausimais, atlieka ginekologinę echoskopiją. Ji diagnozuoja lytinių organų ligas: gimdos kaklelio, makšties, gimdos, kiaušidžių. Ginekologės kabinete įdedama ir išimama gimdos spiralė, išrašomi kontraceptinių vaistų receptai. Pacientės, naudojančios kontraceptinius vaistus, kas šešis mėnesius turi atlikti kraujo tyrimą, kurio rezultatai aptariami su ginekologe.
Taip pat ginekologė atlieka gimdos kaklelio apžiūrą specialiu optiniu prietaisu (kolposkopiją), išorinių lytinių organų apžiūrą. Su ja galima aptarti nevaisingumo problemas, mėnesinių ciklo sutrikimus, menopauzės keliamus nepatogumus, šalutinį kontraceptikų poveikį.
Jei požiūriai nesutampa
Kartais ginekologės turi stiprių įsitikinimų dėl natūralaus arba dirbtinio šeimos planavimo, kontraceptinių vaistų naudojimo, tos pačios lyties asmenų seksualinio gyvenimo ir t. t. Jei jūsų ir gydytojos nuomonė jums svarbiu klausimu kardinaliai skiriasi, nesistenkite rasti kompromiso – tiesiog kreipkitės į kitą specialistę. Pakeisti žmogaus įsitikinimus – ne jūsų darbas.