Geriausio odontologo paieškos
Odontologas – specialistas, kurio paslaugų prireikia pakankamai dažnai. Jis atlieka ir profilaktines, ir gydomąsias procedūras. Bet kaip išsirinkti tinkamą odontologą? Nurodysime pagrindines gaires.
Odontologai privalo turėti atitinkamą kvalifikaciją
Visų pirma, joks žmogus negali vadintis odontologu, jei neturi atitinkamos licencijos. Tai savaime suprantama: tikrai niekas nesiverčia odontologo praktika neturėdamas teisės to daryti. Bet, nors odontologai ir dirba pagal vienodo pobūdžio licencijas, jų išsilavinimas skiriasi. Jei turite galimybę, pasidomėkite, kur odontologas įgyjo savo specialybę. Ar jis turi tik minimalų išsilavinimą, kuris būtinas kiekvienam odontologui, o gal siekė įgyti kuo daugiau ir kuo platesnių žinių?
Mokymasis visą gyvenimą neišvengiamas ir odontologams
Mūsų dienomis viskas labai greitai tobulėja, todėl bet kokios įgytos žinios ilgainiui pasensta. Kiekvienas geras specialistas, nenorėdamas atsilikti nuo dabartinių tendencijų, privalo nuolat atnaujinti savo žinias. Odontologai – ne išimtis. Įvairios paskaitos, seminarai, stažuotės, konferencijos, kvalifikacijos kėlimo kursai leidžia tobulinti, gilinti ir plėsti savo teorines žinias, todėl idealu, jei odontologas aktyviai juose dalyvauja.
Darbo patirties svarba odontologo praktikoje
Bet kokios teorinės žinios yra nieko vertos be praktinių įgūdžių. Žinoma, teorinis pasirengimas yra labai svarbus, bet sugebėjimas teorines žinias tinkamai panaudoti praktikoje yra dar reikšmingesnis. Jokie įgūdžiai neįgyjami per naktį, todėl darbo patirtis yra svarbus rodiklis renkantis odontologą. Jei pageidaujate aukščiausios paslaugų kokybės, pasidomėkite, kiek laiko odontologas dirba savo darbą bei kiek laiko specializuojasi konkrečioje srityje.
Odontologo specializacijos: ką atlieka periodontologas, endodontologas, implantologas ir ortodontas?
Periodontologo sritis yra visi periodonto susirgimai (periodontas – visa tai, kas yra aplink dantį, kitaip tariant, minkštieji burnos audiniai). Periodontologas gydo dantenų uždegimą įvairiose stadijose (nuo gingivito iki periodontito) bei atlieka profilaktines procedūras, kad minėtų ligų būtų išvengta.
Endodontologo specializacija – dantų šaknų kanalų gydymas. Jei danties nervas yra pažeistas, endodontologas pašalina pažeistus audinius ir užpildo juos specialiomis plombinėmis medžiagomis.
Implantologo sfera – dantų implantavimas. Šis specialistas chirurginės procedūros metu atkuria trūkstamą dantį (į žandikaulio kaulą įsodina implantą) bei atlieka visas kitas procedūras, kurios yra būtinos, kad dantų implantavimas galėtų būti vykdomas (kaulo regeneraciją, sinuso dugno pakėlimo operaciją).
Ortodontas sprendžia problemas, kuriomis skundžiasi kreivus dantis bei netaisyklingą sąkandį turintys pacientai. Šis specialistas stengiasi, kad jūsų dantys būtų ištiesinti, o sąkandis taptų taisyklingas.
Turi būti abipusis ryšys tarp odontologo ir paciento
Kai kurie pacientai tvirtina, kad renkantis odontologą yra svarbus dar vienas kriterijus – abipusis tarpusavio supratimas. Odontologas turi turėti tvirtą nuomonę apie tai, koks gydymas geriausiai patenkina jūsų interesus. Todėl visada išklausykite savo odontologo nuomonės apie tai, kokios procedūros jums turėtų būti atliekamos: turėtumėte pasitikėti jo kvalifikacija, žiniomis bei įgūdžiais. Žinoma, jei odontologas pernelyg stipriai abejoja, kaip išspręsti jūsų problemas, gali kilti įtarimų dėl jo kompetencijos. Todėl patikimas odontologas visada turėtų rasti geriausią būdą, kaip jums padėti.
Kita vertus, jūs galite turėti savo lūkesčius, kokio rezultato siekiate ir odontologas privalo į juos atsižvelgti. Jis gali jums pasiūlyti alternatyvų gydymo planą, jei jis mato, kad jūsų situaciją geriausiai patenkintų kitokios procedūros nei jūs tikėjotės, bet odontologas niekada neturėtų piršti savo nuomonės per prievartą. Jei yra du alternatyvūs gydymo būdai, jūs turite teisę pasirinkti jums priimtinesnį variantą. Kitaip tariant, svarbu, kad jūs bendradarbiautumėte su savo odontologu ir kartu rastumėte geriausią sprendimą.